Mūsų Miestelis » Žmonės
Sankt Peterburgo Leipalingietė

37 metus , Sankt peterburge gyvenanti, garsiojo Ermitažo muziejuje dirbanti, Regioninės, visuomeninės organizacijos " Sankt Peterburgo Lietuviai" Tarybos narė, Lietuvių kultūros Sankt Peterburge bendruomenės narė, Lietuvių Choro sankt Peterburge "Neringa" administratorė Leipalingietė Onutė Maksimenko duodama Interviu intrnetiniam radijui ir televizijai Alka.lt didžiuojasi savo Gimtuoju kraštu ir Tėvelių duotu vardu, dar Onutė turi poreikį Naujuosius metus ir atostogas praleisti gimtąjame krašte.

Ar lengva būti Lietuviu Sankt Peterburge – už geopolitinio fronto linijos tarp Vakarų ir Rusijos? Ar nepasikeitė rusų požiūris į Lietuvių tautinę mažumą Rusijoje kai Rusijos ir Lietuvos keliai išsiskyrė?

Šioje ciklo „Mes ir jie“ laidoje Alkas.lt redaktorius Audrys Antanaitis kalbina Sankt Peterburgo Lietuvę, Leipalingietę, garsiojo Ermitažo muziejaus darbuotoją Onutę Maksimenko.

Alkas.lt projektą „Mes ir jie“ iš dalies remia Spaudos, radijo ir televizijos fondas.

 

 

visą iterviu galite pasiklausyti čia

 
 
Jei pajusiu ilgesį Tėvynei gryšiu

21 metų leipalingietė Beatričė Bikulčiūtė – viena iš tų jaunų žmonių, kurie nusprendė savo laimės paukštę sugauti užsienyje. Protinga, graži mergina šiuo metu gyvena Švedijoje ir džiaugiasi savo sprendimu. „Kodėl jauni mokslus baigę žmonės nemato perspektyvų namuose?“ – apie priežastis, skatinančias Druskininkų jaunimą išvažiuoti iš namų, „Druskonis“ kalbėjosi su Beatriče.
   Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2015 m. sausio 1 d. Lietuvoje buvo 2 mln. 921,9 tūkst. gyventojų, arba 21,6 tūkst. (0,7 proc.) mažiau nei prieš metus. Per 10 mėnesių gyventojų skaičius dar labiau susitraukė: lapkričio 1 d. šalyje oficialiai gyveno 2 mln. 893,3 tūkst. žmonių, t.y. beveik 30-čia tūkstančių mažiau nei metų pradžioje.

plačiau
 
Augų Šeima

Gražinos Auguvienės iš Didžiasalio kaimo šeima ūkininkauti pradėjo prieš 15 metų. Augų šeima čia gyvena ir dirba jau karta iš kartos. Šiandien keturių asmenų šeima savo ūkyje laiko 12 karvių, pasinaudoję ES parama yra įsigiję reikalingos technikos. Iš pradžių visą pieną pardavinėję, po krizės nusprendė patys užsiimti pieno produktų gamyba. Šeimininkė gamina sūrius, vyras Arvydas užsiima gyvuliais, technika, ūkyje taip pat dirba dukra su draugu. Augai neskirsto darbų į vyriškus ir moteriškus – jų ūkyje yra tik darbas, kurį reikia nudirbti.

 

informacija pateikė :

www.kurortoradijas.lt

nuotrauka: Romas Sadauskas

 

plačiau